понедельник, 25 января 2016 г.

Урок математики у 6 класі
Тема:Властивості додавання раціональних чисел
  Мета:повторити зміст переставної та сполучної властивостей додавання та відпрацювати застосування цих законів додавання в комплексі із вивченими правилами додавання раціональних чисел, розвивати кмітливість , логічне мислення, уяву учнів, формувати інтерес до навчання
Тип уроку: застосування вмінь, знань, навичок
Обладнання: три круга із записами різних видів чисел, чотири картки із завданнями.                             
                   Хід уроку

1.Перевірка домашнього завдання
Один сильний учень записує виконання домашнього завдання на дошці. Всі учні, помінявшись зошитами, звіряють домашнє завдання. Ставлять оцінки.

1.      Актуалізація опорних знань
Біля  дошки і на місці працюють по два учні з карточками
1.    Виконати дії                              2.
-2,4+(-3,2)                                   -7,3+(-1,4)
-3,84+4,93                                     -17,20+5,14
-2+1                                               3+(-1)
Разом з класом розглянути казку на повторення видів чисел




      0/1   3/3                                                0/1                                                                                                                                                                  -5/1      -0/3                                      -5/7                3/3
                 6012/312                                         -5/1             1/5
                                                                 -31/10     0/3  6012/312
      
          -5/7      19/18      1/5    
          7/12      -31/10                                   -154/7           9/12
           
                                                                                                
                                                                                     
                                         раціональні числа
                                                       
                                                       0/3
                                             -5/7               -31/10

                                                -5/1          7/12


 Покотилося яблучко срібним блюдечком, на блюдечку смужка позначилася, а зверху та знизу від неї дроби зявилися. Скажіть діти, а в чому відмінність цих дробів? (Зверху ті дроби зібралися, що цілі числа позначають, униз же жодного цілого числа не потрапило).
-         Що ж, гаразд! –говорить Іван - царевич. - Розклалися числа на дві компанії.
Сказав так і знову яблучко блюдечком покотив. Нова картинка зявилася –на ній дроби вже на три компанії розбіглися. Але Іван знов зметикував, що й до чого. А ви, діти, зрозуміли, на які такі три компанії розділилися числа? (В одній компанії - відємні дроби зібралися, в іншій –додатні, а посередині –нуль.)
   Іван блюдечко відсунув, підвівся, поклонився Олені в пояс.
- Любо, - каже, - мені в тебе, Олено Прекрасна! І господарство твоє справне –на всякі числа воно багате: й натуральні є, й цілі відємні, й нуль між ними, і дробові –хочеш додатні, хочеш відємні… Одне тільки не дає мені спокою –чи я ж тобі до вподоби?
  Олена Прекрасна засоромилася, зашарілася.
- Спочатку ти мені дай відповідь, - говорить, - чи мають мої числа одне імя-назву? Після вже і про твоє запитання поговоримо.
  Згадав тут Іван –Царевич , що Баба –яга йому назву Оленчиних чисел говорила, та забув яку. Давайте, діти, допоможемо Івану. Так як називаються такі числа? (раціональні)  Після вашої, діти , відповіді зникли на блюдечку смужки, всі числа однією родиною зажили.
  Олена на картину поглянула –зраділа.
Розібрався, - думає, - Іван у числах раціональних, буде їм гарним хазяїном незабаром.
Завдання на дошці «Знайди помилки»:
-17+(-10)=-7;    -23+(-9)=-14;     -42+22=-64
-312+(-18)=330;    158+(0,2)=158,2
Перевірити правильність виконання вправ із карток на дошці і в зошиті.
Теоретичні питання до цих учнів задають однокласники.
3.Засвоєння знань
1.Які властивості додавання ви використовуєте , щоб обчислити
13+15+7+5
12+47+8+13
16+15+14
2.Знайдіть значення сум та порівняйте їх
 (-7)+(-8)        -8+(-7)
5+(-9)              -9+5
 (-5+3)+(-9)       -5+(3+(-9))      (-5+(-9))+3
Висновок
Переставна і сполучна властивості додавання виконуються для будь-яких раціональних чисел
а+в=в+а
а+(в+с)=(а+в)+с
а+0=0
 4.Розв’язання вправ
а)Обчисліть найзручнішим способом
-2+10+2+(-13)
7+(-18)+(-12)+13
-12+15+(-6)+12
16+(-20)+14+(-10)
б) самостійно виконати №1004(а,б) 1009(в)
Перші три учні одержують оцінку.
5. Підведення підсумку, виставлення оцінок.
6.Домашнє завдання
П.30, №1005(г,д) 1008(в,г) 1011(в,г)


Комментариев нет:

Отправить комментарий