Урок геометрії у 8 класі
Тема: Теорема Піфагора
Мета:
узагальнити,систематизувати та закріпити знання учнів про теорему Піфагора,
показати застосування набутих знань в практичній діяльності;
розвивати вміння аналізувати, робити
висновки; привчати аналізувати творчо;
виховувати охайність
та самостійність.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації
вивчення теми
Обладнання: сигнальні картки, на
дошці картки з висловами Піфагора, завдання до математичного лото, малюнок до
практичної задачі.
Хід уроку.
1.Організаційний момент.
Клас поділено на три групи, чергові доповідають про виконання домашнього завдання.
2.Мотивація
Вчитель:
Теорема Піфагора-
основа Евклідової геометрії. Завдяки їй можна довести більшість теорем
геометрії та розв’язати не одну задачу. Сьогодні ми підведемо підсумок уроків,
на яких ми опрацьовували дану тему.
Але спочатку давайте
вияснимо, з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок. Скористайтеся картками,
що лежать перед вами. Ці картки ми будемо використовувати і під час уроку, як
сигнальні.

3.Історичні відомості
Учень за рефератом
розповідає про Піфагора та його теорему.
Вчитель: Піфагор був
не лише великим математиком, а й філософом. І я вважаю, що з даних висловів і
ви зможете почерпнути щось для себе.
На дошці картки з
висловами
1.
Живи з людьми так, щоб твої друзі не стали
недругами, а недруги стали друзями.
2.
Твори велике, не обіцяючи великого.
3.
Не заплющуй очей, коли хочеш спати, не
проаналізувавши всіх своїх вчинків за минулий день.
4.
Тимчасова невдача краще за тимчасову удачу.
5.
Не роби нічого ганебного ні в присутності
інших, ні таємно. Першим твоїм законом має бути повага до самого себе.
6.
Лише неблагородна людина здатна в очі хвалити
, а поза очі злословити.
7.
Роби лиш те, що в майбутньому не засмутить
тебе.
8.
Усе упорядковується відповідно до чисел.
4.Актуалізація опорних знань
1.
Розумова розминка.
Математичний диктант
Продовжить речення:
1.
У прямокутному трикутнику квадрат гіпотенузи
дорівнює…
2.
Сума кутів прямокутного трикутника дорівнює…
3.
Гіпотенуза прямокутного трикутника більша за…
4.
Чому дорівнює гіпотенуза прямокутного
трикутника , якщо його катети дорівнюють
7 і 5см?
5.
У якому трикутнику сума двох кутів =
третьому?
6.
Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює
13см, а один з катетів – 12см. Знайдіть другий катет.
7.
Як називається прямокутний трикутник, у якого
один кут дорівнює 45◦ ?
8.
Чи буде трикутник прямокутним , якщо його
сторони дорівнюють 10, 8, 6см?
9.
Є мотузка, поділена вузликами на 12 рівних
частин. Для чого використовували цю мотузку у Стародавньому Єгипті?
10.
Як називається трикутник зі сторонами 3, 4,
5?
11.
Ось
трикутник прямокутний
Побудуєм в колі ми.
Як назвать гіпотенузу
Швидко відповідь знайди?
Вчитель ще раз
зачитує завдання, учні говорять відповіді і при цьому виконують самоперевірку.
Для вчителя правильність виконання завдання показують сигнальною карткою. Після
перевірки учні виставляють собі оцінки.
2.
Математичне лото.
На дошці 9 рисунків –
по три кожній групі. Групи на місцях виконують завдання.
Хто з групи закінчує
перший, розставляє правильно відповіді навпроти відповідних рисунків.
x 2
5
16 (10) 
x (3) x
(
)
12
15
17 (8)
(3) 5
x x x
9
(
)
x
12
5. Розв’язання вправ
Практична задача.
Біля дошки один учень
розв’язує задачу за готовим рисунком і коротким записом задачі.
«Фронтон має форму
прямокутного рівнобедреного трикутника з основою 12 м . Чи вистачить 3 кг фарби, щоб пофарбувати
цей фронтон, якщо витрати фарби становлять 95 грам на м2 ?»
Дано: АВ=12 м,

m=3 кг, С
95 г/м2 .
Знайти:
кількість фарби.
А В
6.Підсумок уроку.
Перевіримо з яким
настроєм ви закінчили урок.
Учні піднімають
сигнальні картки.
Виставлення оцінок
учням.
7.Домашнє завдання.
Кожному картка із
завданням
На 6 б.-1 задача
На 9 б.- 2 задачі
На 11 б.- 3 задачі
Задачі для домашнього
завдання
1. У колі радіуса
17см проведено хорду. Знайдіть довжину хорди, якщо вона віддалена від центра на
відстань 8см.
2.Знайдіть діагональ ромба,
сторона якого дорівнює 17см, а одна з діагоналей – 30см.
3.Знайдіть висоту і середню лінію
рівнобічної трапеції, якщо її основи дорівнюють 10см і 24см, а бічна сторона
становить 25см.
Комментариев нет:
Отправить комментарий